Оновлена резолюція щодо Криму: найважливіші тези

За ініціативи України Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН ухвалив резолюцію про захист прав людини на Кримському півострові в умовах російської окупації.

Дані інструменти мають посилити протидію спробам Росії легітимізувати анексію частини території України. Основні положення резолюції оприлюднило Постійне представництво України при ООН на своїй сторінці у Facebook, передає УНН. Об этом сообщает eurointegration.in.ua со ссылкой на СМИ.


Про що говорить резолюція:


— Посилається на міжнародно-правове визначення агресії; застерігає про те, що отримання території або іншої переваги внаслідок агресії не може та не буде вважатися законною дією.


— Вимагає від Російської Федерації припинити політику зміни демографічної ситуації в Криму, насамперед шляхом переселення туди свого населення, а також примусового виселення.


— Засуджує масові затримання активістів та захисників прав людини на основі звинувачень в підтримці тероризму, зокрема представників громадянської ініціативи “Кримська солідарність”.


— Закликає припинити переслідування та звільнити осіб, затриманих за висловлювання думок, зокрема до початку окупації.


— Засуджує триваючу практику призову чоловіків до Збройних сил РФ та кримінального переслідування тих, хто відмовляється від служби в лавах держави-окупанта.


— Вимагає негайно звільнити усіх незаконно затриманих громадян України та забезпечити їхнє безпечне повернення на Батьківщину.


— Закликає міжнародну спільноту продовжити у рамках міжнародної адвокації викриття порушень РФ прав людини як на двосторонньому, так і багатосторонньому рівнях.


Так, резолюція набуде чинності після її ухвалення Генеральної Асамблеєю ООН в грудні.


14 листопада в ООН підтримали оновлений проект резолюції щодо ситуації з правами людини в Криму. Відповідний документ підтримали 67 країн-членів ООН.


Проти проекту резолюції щодо Криму проголосували 23 країни, серед яких Росія і Білорусь.


Нагадаємо, як писало Гал-інфо, в Україні створять фонд для підтримки обдарованих дітей з Криму.

Джерело статті: “https://galinfo.com.ua/news/onovlena_rezolyutsiya_shchodo_krymu_nayvazhlyvishi_tezy_330768.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя